W Getin Banku łatwiej o kredyt na zakup maszyn dla rolników

W-Getin-Banku-łatwiej-o-kredyt-na-zakup-maszyn-dla-rolników

W Getin Banku coraz łatwiej uzyskać kredyt na zakup specjalistycznego sprzętu dla rolników, a to za sprawą preferencyjnych kredytów w ramach programu unijnego realizowanego przez ARiMR.

Pomoc dla polskiego rolnictwa ze strony państwa, Unii czy tez banków jest widoczna na każdym kroku. Szczególnie jeżeli chodzi o preferencyjne kredyty dla rolników, bowiem już nie tylko resort rolnictwa stara się pomóc rolnikom w rozwiązywaniu problemów finansowych, ale ostatnio również i banki. Jednym z nich jest Getin Bank, który od nowego roku wprowadził do swojej oferty preferencyjne kredyty na zakup maszyn rolniczych oraz leśnych. W związku z tym oferta przewiduje prostsze procedury w staraniach o takie kredyty oraz korzystniejsze warunki kredytowania zakupu sprzętu rolniczego.

Największe kłopoty rolnicy mają ze spłatą kredytów z uwagi na sezonowość ich dochodów. Z tego powodu często podchodzą do pomysłu zaciągnięcia takiego kredytu dość sceptycznie. W związku z tym Getin Bank postanowił pójść na rękę właścicielom gospodarstw rolnych i zaoferował spłatę kredytów rolniczych w najbardziej odpowiedni dla nich sposób. Mają więc oni do wyboru raty stałe, malejące, sezonowe, kwartalne, a nawet półroczne. Maksymalny okres spłaty kredytów przeznaczonych na zakup maszyn rolniczych w Getin Banku wynosi 10 lat, a w przypadku droższych maszyn  – bo takich w rolnictwie nie brakuje – można ten okres wydłużyć o kolejne 10 lat.

Kolejnym atutem jest fakt, że o takie kredyty mogą się również starać właściciele dużych gospodarstw specjalistycznych, ale powierzchnia gospodarstwa nie może przekraczać 10 ha. Najlepiej jednak zapoznać się ze szczegółami w oddziałach Getin Banku. Choć może to stwarzać pewien kłopot, bowiem rolnicy mogą mieć problemy z dotarciem do placówek tego banku i w związku z tym mogą mieć duże trudności ze złożeniem wniosku oraz dopełnieniem wszelkich formalności kredytowych. Getin Bank postanowił więc na mobilnych doradców banku, którzy na sygnał dotrą do rolnika, wszystko wyjaśnią oraz doprowadzą do finalizacji transakcji.

Ale to jeszcze nie wszystko – mianowicie rolnicy, którzy starają się o kredyt poniżej 300 tys. zł, mogą liczyć na uproszczone procedury, a więc i szybszy czas realizacji kredytu. Ponadto rolnicy mogą też liczyć na wiele innych korzyści ze strony banków, jak obniżenie wkładu własnego, sfinansowanie kosztów zastawu rejestrowego czy też na niższe oprocentowanie.